EUSO 2015

Το Σάββατο, 6 Δεκεμβρίου 2014, στο Γενικό Λύκειο Άργους Ορεστικού, έγινε ο τοπικός διαγωνισμός πειραματικής Φυσικής - Χημείας - Βιολογίας  EUSO 2014-2015.
   Συμμετείχαν ένδεκα τριμελείς ομάδες μαθητών της Β΄ Λυκείου.
   Η νικήτρια ομάδα θα εκπροσωπήσει την Δ.Δ.Ε. Καστοριάς στον Πανελλήνιο διαγωνισμό που θα γίνει στη Θεσσαλονίκη στις 24 Ιανουαρίου 2015.

Tετάρτη 17-Δεκεμβρίου- 2014
Με την ολοκλήρωση της βαθμολόγησης των γραπτών, προκύπτει ότι νικήτρια ομάδα του διαγωνισμού EUSO 2015 είναι η:

ομάδα του 3ου ΓΕ.Λ. Καστοριάς.
Την ομάδα αποτελούν οι:
Τοτονίδου Λουκία
Κουσάς Ιωάννης
Νικολαΐδης Ιορδάνης.
Το Ε.Κ.Φ.Ε. Καστοριάς εύχεται επιτυχία στη 2η φάση του διαγωνισμού.

Στην δεύτερη θέση ισοβάθμησαν οι ομάδες του 2ου ΓΕ.Λ. Καστοριάς και του ΓΕ.Λ. Άργους Ορεστικού αποτελούμενες από :
Αλεξίου Όλγα,   Καλλωνίτσα Ελένη,   Κοτορένη Κωνσταντίνο του 2ου ΓΕ.Λ. Καστοριάς
Κατσαούνη Βασίλειο,   Λιβανίδου Χαρά,   Τζέλλου Παναγιώτα του ΓΕ.Λ. Άργους Ορεστικού.

Συγχαρητήρια και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες που συμμετείχαν στο διαγωνισμό.

Στοιχεία βαθμολόγησης

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 110 επισκέπτες και κανένα μέλος