Διαγωνισμός Βιολογίας

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

11ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Βιολογίας 2015 ? Διεθνής Ολυμπιάδα Βιολογίας

Η Πανελλήνια Ένωση Βιοεπιστημόνων (ΠΕΒ) προκηρύσσει τον 11ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Βιολογίας (ΠΔΒ) 2015 για μαθητές της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης των Γενικών Λυκείων και Γ΄ τάξης των ΕΠΑ.Λ. της χώρας.

ΚΡΙΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

Παρασκευή, 23 Ιανουαρίου 2015: Όριο υποβολής Δηλώσεων Συμμετοχής για μαθητές.
Δευτέρα, 26 Ιανουαρίου 2015: Όριο υποβολής Δηλώσεων Συμμετοχής των σχολείων στις Διευθύνσεις Δ.Ε.
Τρίτη, 27 Ιανουαρίου 2015: Όριο ορισμού του εξεταστικού κέντρου από την οικεία Διεύθυνση Δ.Ε. και ενημέρωση της Πανελλήνιας Ένωσης Βιοεπιστημόνων στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σάββατο, 31 Ιανουαρίου 2015: Πρώτη (1η) Φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Βιολογίας 2015.
Σάββατο, 21 Μαρτίου 2015: Δεύτερη (2η) Φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Βιολογίας 2015.
Ιούλιος 2015: Διεθνής Ολυμπιάδα Βιολογίας στο Άαρχους της Δανίας.

Περισσότερες πληροφορίες (Έγγραφο pdf)

Θέματα        : Α΄Λυκείου,    Β' Λυκείου,   Γ' Λυκείου.

Σελίδα Διαγωνισμού :  Διαγωνισμός Βιολογίας.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 87 επισκέπτες και κανένα μέλος